Bayram tatillerinin üzücü bilançosu: Trafik kazaları

Son Güncelleme: 04 Eylül 2017 Pazartesi 13:55

Kurban Bayramı tatilinin ilk 9 gününde gerçekleşen kaza sayısı 148 olurken, bu kazalar sonucunda ölen kişi sayısı 100, yaralı sayısı ise 439 oldu. Görevliler, tatilin son gününde yollarda olan sürücüleri uyarıp dikkatli olmaları çağrısı yaptılar.

Yalnzıca dün Adıyaman ilinde 3, İzmir, Tekirdağ ve Sinop illerinde 6 kaza daha oldu. Bu kazalar sonucunda 2 kişi hayatını kaybetti. 16 kişi de yaralandı. Böylece bayramın 3’üncü gününde meydana gelen 19 kazada, ölü sayısı 14’e, yaralı sayısı ise 55’e çıktı.

İstanbul'da korkunç kaza: 1 ölü 6 yaralı


Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileri, tatilin son gününde yollarda olan sürücüleri, uykusuz direksiyon başına geçmemeleri, trafik sıkışıklığının yaşandığı bölgelerde sabırlı olmaları, aşırı hız ve hatalı sollama yapmamaları, emniyet kemerini takarak yolculuk yapmaları ve kurallara uymaları konusunda uyardı.

OTOGARLARDA YOĞUNLUK

Öte yandan Esenler'deki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda da zaman zaman otobüslerin giriş noktasında yoğunluk yaşanıyor. Özel araçların giriş yaptığı bölümde ise uzun araç kuyrukları oluşmuş durumda. Polis de otogarda sıkı önlemler alıyor. Otogarın giriş-çıkışına kontrol noktaları kuruldu. Denetim gerçekleştiren polisler şüpheli gördükleri araçlarda arama yapıyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım