Başkentte ‘toplantı ve gösteri yürüyüşleri’ yasağı

Son Güncelleme: 11 Ocak 2017 Çarşamba 08:43

Akşam saatlerinde Ankara valiliği tarafından yapılan açıklama gündeme damgasını vurdu. Valiliğe göre 30 gün süresince umuma açık yerlerde bazı şeyler yapmak yasak olacak.

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, istihbarat bilgilerine dayanılarak ve terör örgütünün Ankara'da eylem yapma planlarının olduğu tespit edildiği için Ankara'da gösteri yürüyüşü, oyun, açıklama gibi faaliyetlerin 30 gün boyunca yasaklandığı açıklandı.

Özellikle anayasa teklifi görüşmelerinin devam ettiği süre zarfında bazı grupların eylemler yapılacağının daha öncesinden duyurulduğu için alınan istihbaratı değerlendiren Ankara Valiliği can ve mal güvenliğinin sağlanması için,  2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu çerçevesinde meydan, cadde, sokak, park gibi halka açık yerlerde yapılacak her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşleri 30 gün boyunca yasaklandı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım