Barcelona'ya terör saldırısı...13 ölü

Son Güncelleme: 17 Ağustos 2017 Perşembe 20:47

Barcelona’da bir minibüsün kalabalığın arasına dalması sonucunda çok sayıda yaralı olduğu haberi geldi. Bu haberden sonra iki silahlı kişinin bir restorana girdiği açıklandı.

Terör uzmanı Abdullah Ağar, rehineler bulunan restoranın bir Türk restoranı olduğunu ifade etti. AA'dan alınan haberlere göre, Resmi Katalan televizyonu silahlı bir saldırganın Luna de Estambul bir Türk restoranına girdiğini ve kendilerini içeriye kapattıklarını kaydetti.

El Pais'e konuşan polis kaynaklarına göre, şehrin en ünlü alışveriş caddelerinden La Rambla'da yayalara yönelik terör saldırısını yapan kişiler, daha sonra yakınlardaki El Raval semtinde bir bar-restorana daldılar.

CNN Türk'e konuşan Abdullah Ağar bu restoranın bir Türk restoranı olduğunu ve saldırının DEAŞ izleri taşıdığını dile getirdi. Saldırının Türk restoranına yönelik olduğuna yönelik resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

İspanyol medyasında, silahlı iki kişinin buradaki müşterileri rehin aldığı ve polislerin mekânı kuşattığı ifade edildi. Bu bölgede bulunanlar Twitter hesaplarından silah sesleri duyduklarını paylaştılar.

Saldırının olduğu bölgede restoran sahibi olan Ercan Can da CNN Türk’e verdiği bilgilerde ortalama15 kişinin kendi restoranına sığındığını bu kişiler ile beraber restoranda olduklarını ve beklediklerini belirtti. Ercan Can kendisinin duyduğu bilgilere göre de bölgedeki bir restorana teröristlerin girdiğini, içeride bulunanları rehin aldığını ve halen polis ile pazarlığın sürdüğünü söyledi.

İspanyol gazeteci Felix Flores ise NTV kanalına bağlanıp verdiği bilgilerde ilk saldırının beyaz bir minibüs ile gerçekleştiğini ve sürücünün minibüsü kalabalığın üzerine sürdüğünü söyledi. Minibüs sürücüsünün saldırıdan sonra yaya olarak kaçtığını ve Luna de Estanbul isimli bir restorana girdiğini belirten İspanyol gazeteci başka bir saldırganın olup olmadığının ise kesinleşmediğini söyledi.

Silahlı kişiler restorana girdi. İspanya'da minibüs ile saldırıda 13 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım