Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri’nin yıkımında gerginlik

Son Güncelleme: 06 Kasım 2017 Pazartesi 07:57

Bakırköy Belediyesi’nin yıkım kararı aldığı Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri’nin yıkımı esnasında gergin anlar yaşandı.

Bakırköy Belediyesi, Ataköy Mahallesi’nde 1989 senesinden beri hizmet veren Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri ile alakalı kaçak olduğu gerekçesi ile 3 Kasım’da yıkım kararı aldı. Tesislerin yıkılacağını öğrenen bazı vatandaşlar saat 00.30 sularında tesislerin önünde toplandı.

Toplanan vatandaşlar tesisin yıkımını engellemek için araçlarını tesisin önüne park ettiler. Yıkım için saat 02.00 sularında iş makineleri ile tesislere gelen belediye ekipleri ile yıkıma engel olmak isteyen grup arasında tartışma yaşandı. Tartışma kısa zamanda arbedeye dönüşürken polis ekipleri gruba müdahale etti.

Bu esnada bazı vatandaşlar ise yıkımı engellemek amacı ile tesislerin içerisinde bulunan restorana giren kapıyı kilitledi. Grup üyeleri polisin ısrarına rağmen kilitledikleri kapıyı açmadı ve önüne sandalye, masa koydu.

Olay yerine gelen Çevik Kuvvet ekipleri kapıyı kırarak içeride bulunan vatandaşları dışarı çıkardı. Müdahaleden sonra polis ekipleri 4 kişiyi gözaltına aldı.

Ayrıca, belediye ekiplerinin çekici yardımıyla tesislerin önündeki araçları kaldırmasıyla saat 03’00’te yıkım başladı. Bu sırada tesislerin içerisinde dükkanı bulunan kişiler gözyaşlarına boğuldu. Polisin güvenlik önlemleri altında devam eden yıkımın sabah saatlerine kadar süreceği öğrenildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım