Bakan Soylu'dan köy korucularına müjde!

  • 6830
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 15 Kasım 2017 Çarşamba 15:43

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlığının 2018 senesi bütçesi ile alakalı sunum yaptı. Köy korucularına subay olma yolunu açacaklarını da ifade eden Soylu, 'Eğitim yaşı tutanlar uzman çavuşluktan sonra astsubay, subay olabilecekler' dedi.

Soylu, cezaevindeki DEAŞ’lılarla tek tek görüşerek hangi motivasyonla çalıştıklarını belirlemeye çalıştıklarını dile getirerek,

“Şimdi içerideki PKK’lılarla da tek tek görüşülecek ve motivasyon kaynakları belirlenecek” dedi.

Soylu, 39 silahlı İHA alınacağını da ifade etti. 2017 yılında toplam 7 bin mahalle bekçisinin daha alınacağı kaydeden Bakan Soylu, toplamda 30 bin mahalle bekçisine ulaşmayı hedeflediklerini vurguladı.

Soylu, 101 belediye başkanının görevden alındığını, bunun 92’sinin PKK, 8’inin ise FETÖ kapsamında olduğunu belirtti. Köy korucularına subay olma yolunu açacaklarını da kaydeden Soylu, 

'Korucularımıza subay olmanın yolunu açtık. Korucularımızdan uzman çavuş alıyoruz. Özellikle eğitim yaşı tutanlar uzman çavuşluktan sonra astsubay, subay olabilecekler. Korucularımız subay olabilme kabiliyetine sahip olabilme adımını onlara sağlayacağız. 226 korucumuz uzman çavuş olma eğitimleri bitmek üzeredir' dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım