Aydın'da DEAŞ üyesi kızkardeşlerden şok ifadeler!!!

Son Güncelleme: 18 Kasım 2017 Cumartesi 08:35

Aydın ilinde DEAŞ terör örgütü üyesi oldukları iddiası ile yargılanan kız kardeşlere 7 yıl 6'şar ay hapis cezası verildi. Terör örgütü üyesi kardeşlerin sözleri herkesi şaşırttı.

Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesinde sürdürülen duruşmaya tutuklu sanıklar 21 yaşındaki Sümeyye ve 22 yaşındaki Hurinur Alaca ile avukatları katıldı.

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinden gelen ve sanıkların cezai ehliyetlerinin bulunduğunu ifade eden raporun okunmasından sonra Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi'yle (SEGBİS) savunma yapan tutuklu sanıklar, terör örgütü üyesi olmadıklarını savundu.

DHA'nın haberine göre duruşmada sanıklardan Sümeyye Alaca, ifadesinde,

"Biz sizin mahkemenizi ve kanunlarınızı tanımıyoruz. Allah’ın kanunlarını tanıyoruz. Bu devlet talut bir devlettir. Bizi sadece İslam Devleti’ndeki kadı yargılayabilir" dedi.

Hurinur Alaca ifadesinde,

"Beni Allah’ın kanunları ilgilendirir. Ben ayetten başka bir şey söyledim mi? Sizin kanunlarınız nasıl sistemi güzelleştirebilir" dedi.

HER AN TERÖR SALDIRISI YAPABİLİRLER

Savcı mütalaasında, elde edilen bulgulardan "her an tereddütsüz şekilde DEAŞ adına terör eylemi gerçekleştirecekleri sonuç ve kanaatine ulaşıldığı" belirtilen sanıkların "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan cezalandırılmalarını talep etti.

Tarafların son sözlerini dinledikten sonra kararını açıklayan Aydın 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Sümeyye Alaca ile Hurinur Alaca’ya ’Silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 7’şer yıl 6’şar ay hapis cezası verdi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım