Atina'da bombalı saldırı. İşte ilk bilgiler

Son Güncelleme: 22 Aralık 2017 Cuma 11:40

Yunanistan'ın başkenti Atina'da Temyiz Mahkemesi önünde bir bombalı saldırı gerçekleşti. Polis, olayda can kaybı ya da yaralı bulunmadığını ifade etti.

Yetkililer, şehir merkezindeki Lukareos Caddesi'nde bulunan mahkeme binasının girişine bırakılan çanta içindeki bombanın yerel saatle 03.30 sularında patladığını ifade ettiler.

Saldırı sonucunda mahkeme binasında ve çevre binalarda bazı camlar kırıldı. Yunan basın-yayın organları, patlamadan evvel kimliği bilinmeyen bir kişinin 'Efimerida Sintakton' gazetesini telefonla arayıp 35 dakika sonra bomba patlayacağını söylediğini belirtti.

İhbar üzerine polisin çevrede güvenlik önlemi aldığı kaydedildi. Resmi haber ajansı ANA bir güvenlik görevlisinin çantadaki bombayı iki erkeğin bıraktığını ve olay yerinden motosikletle uzaklaştıklarını söylediğini duyurdu.

Saldırıyı şu ana kadar üstlenen olmadı. Fakat AFP saldırının Yunan bankalarına olan borçları nedeniyle mallarına haciz gelenlerle yaşanan tartışmaların olduğu bir atmosferde yapıldığına dikkat çekti

Yunanistan hükümeti ipotekli malların hacizini protesto edenlere karşı tedbirleri ağırlaştıran yeni bir kanun hazırlıyordu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım