Atilla Taş'a o davadan tahliye...

  • 1791
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 25 Ekim 2017 Çarşamba 06:33

FETÖ'nün Medya Oluşumu Davası'nda mahkeme tutuklu sanıklar Atilla Taş, Murat Aksoy ve Davut Aydın'ın tahliyesi kararını aldı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanması ile alakalı, “örgüt üyeliği” ve “darbeye teşebbüs” suçlarından açılan dava dosyalarının birleştirilmesinden sonra, 23'ü tutuklu 29 sanığın yargılandığı davada, Atilla Taş, Murat Aksoy ve Davut Aydın'ın tahliyesine hükmedildi.

ARA KARAR AÇIKLANDI

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, duruşma savcısının Atilla Taş ve Murat Aksoy'un tahliyesini talep etmesinden sonra duruşmaya ara veren mahkeme heyeti ara kararını açıkladı.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Atilla Taş, gazeteci Murat Aksoy ve öğretmen Davut Aydın'ın tahliyesine karar verdi. Heyet, duruşmayı 4 Aralık tarihine erteledi.

TAHLİYE EDİLDİLER

Taş, bir gazetecinin, "Twit atacak mısınız?" sorusuna da, "Bayramlarda, seyranlarda" diye cevap verdi. 

Atilla Taş'ın eşi Meltem Güler ise, çok mutlu olduğunu ifade etti. 

Murat Aksoy da,

"Sadece mutluyum, 421 gün oldu. Geç de olsa adalet yerini buldu. Benim tek suçum yazı yazdım, başka hiçbir suç işlemedim. Ben çıktım, kendim için ailem için mutluyum. Ama içeride gazeteci arkadaşlarım var, tek temennim en kısa sürede gazetecilikten dolayı, mesleğinden dolayı içeride olanların tahliye olması." diye konuştu. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım