Atalay Demirci: FETÖ üyeleri ikiye bölündü

Son Güncelleme: 14 Şubat 2018 Çarşamba 11:20

17/25 Aralık'tan sonra FETÖ'ye ait hiçbir okulda gösteri yapmadığını dile getiren komedyen Atalay Demirci, "Yetenek yarışmasına katıldıktan sonra hiçbir okulda gösteri yapmadım. Dünya Radyo'da anlaşmazlık yaşayıp ayrıldıktan sonra aleyhimde gazetelere ilan verdiler. Bundan sonra bu yapıya mensup kişiler ikiye bölündü" dedi.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan soruşturma çerçevesinde, 'silahlı terör örgütü üyeliği' ve 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme' suçlarından tutuksuz bir şekilde yargılanan komedyen Atalay Demirci'nin yargılanmasına devam edildi.

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Demirci ile avukatı ve yakınları da katıldı. Mahkeme Başkanı Cem Boztaş, önceki ara karar gereği dosyaya gelen evrakları okudu. Sanık Demirci ve avukatının bahsi geçen evraklar ile alakalı beyanları soruldu. 

Bank Asya'daki hesabı ile alakalı da kendini savunan Demirci,

"Hesaplardaki hareketlilik, gösteri yaptığım şirketlerden gelen paralardır ve en fazla 3 gün bankada kalmıştır. Tüm ödemelerimi internet üzerinden bu şekilde yapıyordum. Para hareketliliği, örgütsel bir bağlantı içerisinde değildir" dedi.

'DAVET SAYISI 100'DEN 1'E DÜŞTÜ'

Aleyhinde beyanda bulunan Feyzullah Gürcan adındaki şahsı tanımadığını iddia eden Demirci, Gürcan'ın iddia ettiği FETÖ toplantısına katılmadığını savundu. 

Demirci, 17/25 Aralık sürecinden sonra FETÖ'ye ait hiçbir okulda gösteri yapmadığını belirterek,

"Yetenek yarışmasına katıldıktan sonra hiçbir okulda gösteri yapmadım. Dünya Radyo'da anlaşmazlık yaşayıp ayrıldıktan sonra aleyhimde gazetelere ilan verdiler. Bundan sonra bu yapıya mensup kişiler ikiye bölündü, bir kısmı beni arayarak okullarda gösteri yapmamı istedi ancak davet sayısı neredeyse 100'den 1'e düştü" ifadelerini kullandı.

'ŞEYTAN FETÖ'NÜN KİRLİ OYUNLARI BURADA DA DEVAM EDİYOR'

Demirci'nin avukatı Hakan Tunçkol da müvekkilinin okullarda sanatçı kimliği ile gösteri yaptığını savunarak,

"Örgüt üyeliği kastıyla hareket etmemiştir. Bu yapı ilerleyen zamanlarda müvekkilime husumet beslemiştir. Tanık olarak dinlenen kişiler, bilinen isimleri vermişlerdir. Müvekkilim bunlardan bir tanesidir. Şeytan FETÖ'nün kirli oyunlarının burada da devam ettiğini görüyoruz" savunmasını yaptı. 

Mahkeme heyeti, celse arasında dosyaya beyan gönderen Feyzullah Gürcan'ın tanık olarak dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Demirci, 17 Ağustos 2017 adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım