Arakan'da zulüm devam ediyor

  • 1151
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 30 Ağustos 2017 Çarşamba 13:42

Myanmar’da Müslümanların ikamet ettiği Arakan bölgesinde geçen cuma gününden beri devam eden çatışmalar şiddetini iyice arttırdı.

Arakan Müslümanlarına uygulanan şiddetin artması ile ölü sayısının her an arttığı, Müslüman kadınların tecavüze uğradığı, insanların evlerinin ateşe verildiği ifade edildi. Sabah saatlerinde Chaaircumbordael, Gerekhali, Dualdoli, Shabbazar, Saurfordilbil, Zammoina, Naribil, Hawarbil, Hortolibil, Londonghali, Tingisara, Fawhali, Maungnama, Furma köylerindeki tüm evlerin ateşe verilip boşaltıldığı dile getirildi.

Artan şiddetten kaçıp komşu ülke Bangladeş’e göç etmeye çalışan binlerce evsiz Rohingya Müslüman’ı 4 gündür Bangladeş sınırında bekliyor. Ayrıca, Bangladeş halkı “Rohingya Müslümanları Bangladeş’e alınsın” yazılı pankartlar ile bir eylem düzenledi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım