Ankaralı müteahhit de o yöntemle dolandırıldı

Son Güncelleme: 08 Ağustos 2017 Salı 08:50

Ankara ilinde ikamet eden Abdülkadir Tekin arabasını satma kararı verdi. Uğur K. arabaya talip oldu ve satış işlemleri yapıldı. Abdülkadir Tekin dolandırıldığını bankada fark etti.

Ankara ilinde müteahhitlik yapan 53 yaşındaki Abdülkadir Tekin, 10 senedir bindiği lüks cipini değiştirmeye karar verdi. Yaklaşık 8 ay önce bir internet sitesine ilan veren Tekin’i, Kayseri’den bir alıcı aradı. İddialara göre kendisini yolcu servisi firması sahibi olarak tanıtan Uğur K., aynı gün Ankara’ya geldi. İkili cipin satışı için 89 bin 500 liraya anlaştı.

Uğur K. 24 bin 500 lirayı nakit, kalan 65 bin lirayı da İstanbul’da bir boya firmasından aldığı çekle ödemek istediğini ifade etti. Yetmedi, güvenini kazanmak için bir de senet verdi. İkili notere gitti, cipin satış işlemleri yapıldı. Noterden çıkınca ikisini de mutlu eden bu satışı, parayı alıp anahtarı verirken çekilen fotoğrafla ölümsüzleştirdiler. Uğur K. yeni cipine binip Kayseri’ye doğru yola çıktı.

Aradan 2 ay geçti, müteahhit Tekin çeki alıp bankaya gitti. Bankacı çekin sahibi olan firmanın çift imzası gerektiğini fakat çekte tek imza olduğunu, bu sebeple ödeme yapılamayacağını dile getirdi. Bunun üzerine Tekin, Uğur K.’yı aradı. Uğur K., “İmza atması gerekenlerden biri FETÖ’den içeri girdi. Paranın bir kısmını hemen, kalanını da sonra ödeyeceğim” dedi fakat o andan sonra kendisine ulaşılamadı.

Tekin savcılığa gidip dolandırıldığı iddiasıyla şikâyetçi oldu. Oto galericiler internet ilanlarıyla ilgili olarak kendilerine çok sayıda çekle alım teklifi geldiğini söylerken, emniyet yetkilileri de benzer şikâyetlerde artış olduğunu söyleyip vatandaşları dolandırıcılığa karşı uyardı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım