Ankara'da gece gece ilginç protesto! Külliye'ye gidelim!!!

  • 4322
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 21 Ekim 2017 Cumartesi 06:46

Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde gecenin geç saatlerde hareketlilik meydana geldiği gözlendi. Kalabalık bir grubun belediye önüne geldiği güvenlik kuvvetlerinin ise kalabalığı içeriye almadığı sosyal medyada paylaşılan videolara yansıdı. Gerginliğin sebebinin Belediyeye bağlı Aile Yaşam Merkezlerinde ek ders ücreti ile çalışan ortalama 150 kişinin, bazı çalışanlara kadro verildiği iddiası ile yaptığı eylem olduğu öğrenildi.

İstifa tartışmaları ile gündeme gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde dün gece hareketli saatler meydana geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Aile Yaşam Merkezlerinde ek ders ücreti ile çalışan ortalama 150 kişi, bazı çalışanlara kadro verildiği iddiası ile gece saatlerinde Büyükşehir Belediyesi önünde toplandılar. Bunun üzerine çok sayıda polis belediye önünde önlem aldı.

Burada toplanan kalabalığa konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı,

"Başkanımızın Ramazan ayında vermiş olduğu sözü yerine getirmek için çalışıyoruz. Biliyoruz sabırsızsınız, biran önce bu sözün yerine getirilmesini bekliyorsunuz. Dolayısıyla biz de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ama elimizde belli sayıda bir kadro var. Hepinize kadro verilecek, şartları tutan. Şu anda elimizdeki kadro sayısı 175. Dolayısıyla işe giriş tarihinden itibaren 175 kişiye kadro vereceğiz. Ondan sonra Kasım’ın başında belediye meclisimiz var. Buradan diğer arkadaşlar, öbür arkadaşlara da kadro açılması konusunda karar alacağız, bakanlığın onayına sunacağız" dedi.

Yapılan bu açıklamaya çalışanlar tepki gösterdiler. Daha sonra Balcı, belediye binasına gitti. Bu sırada bekleyenler arasında fenalaşanlar gelen ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. 

Bir süre daha belediye önünde bekleyen çalışanlar, daha sonra polisin uyarısıyla ayrıldı.

Kalabalığın protestosu sosyal medyaya da yansıdı. Bazı kullanıcıların paylaştığı videolarda kalabalığın 'Külliye'ye gidelim' şeklinde bağırdığı görüldü. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım