Amerika 4 kıza yapılan asitli saldırıyı konuşuyor

Son Güncelleme: 18 Eylül 2017 Pazartesi 07:30

Fransa’nın Marseille şehrinde değişim öğrencisi olarak bulunan Amerikalı 4 genç kız, kentteki Gare de Marseille-Saint-Charles tren istasyonunda asitli saldırıya uğradı.

Amerikalı Boston Collage okulunda eğitim alan ve Fransa’nın güneyindeki Marseille şehrine değişim öğrencisi olarak gelen 4 genç kızdan ikisi, uğradıkları asitli saldırı sonucu hastaneye kaldırılıp tedavi altına alındılar.

Amerikan medyasından alınan habere göre, 4’ü de 20’li yaşlarda olan genç kızlardan ikisinin yüzünde yanıklar oluştuğu ifade edildi. Boston Collage, genç kızların isimlerini Courtney Siverling, Charlotte Kaufman, Michelle Krug ve Kelsey Kosten olarak açıkladı.

Fransız savcılar, asitli saldıyı bir terör eylemi olarak değerlendirmedi. Saldırının 41 yaşında, akli dengesi yerinde olmayan bir kadın tarafından gerçekleştirildiği ve saldırganın gözaltına alındığı dile getirildi.

Saldırıda temizlik için kullanılan ve hidrolik asit içeren bir maddenin kullanıldığı belirtilirken, saldırgan kendi elinde oluşan yanıkları da sosyal medya hesabından paylaştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım