Alman ve Fransız konsolosluklarında şüpheli paket alarmı

Son Güncelleme: 14 Aralık 2017 Perşembe 16:21

Alman Konsolosluğu önünde şüpheli paket alarmı polisi harekete geçirdi. Çok sayıda polis ekibi konsolosluğa gönderildi. Alman Konsolosluğu'ndaki hareketli saatlerden sonra Fransız konsolosluğuna gönderilen şüpheli paket de polisi alarma geçirdi.

Başkonsolosluğun bulunduğu İnönü Caddesi güvenlik şeridi çekilerek araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Polis incelemelerine devam ediyor. Başkonsolosluğun güvenlikçilerine ait K9 köpeğinin tepki vermesi üzerine paketten şüphelenildiği öğrenildi.

FÜNYEYLE PATLATILDI

Başkonsolosluk girişindeki kaldırım üzerindeki şüpheli paketi, çağrılan bomba imha uzmanları yanlarında getirdikleri detektör köpekle kontrol etti. Köpek tepki verince bomba uzmanı, özel koruyucu kıyafetlerini giyerek pakete fünye yerleştirdi.ardından kontrollü patlattı.

Olay yeri inceleme ekipleri yaptığı incelemede paketten çikolata çıktığı belirlendi.

FRANSIZ KONSOLOSLUĞU'NDA DA ALARM

Alman Konsolosluğunun ardından Fransız Konsolosluğuna da gönderilen şüpheli bir paket polis ekiplerini alarma geçirdi. Konsolosluğa çok sayıda polis ekibi sevk edildi. 

Yapılan incelemede şüpheli paketin yılbaşı için gönderildiği ve içinde çikolata olduğu öğrenildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım