Akrostiş mi şifre mi?

Son Güncelleme: 07 Ağustos 2017 Pazartesi 08:30

Gaziantep ilinde ‘FETÖ üyeliği’ suçundan tutuklu olan kadına eşi tarafından gönderilen akrostişli şiiri veren avukat Önder Alkurt ile alakalı  soruşturma açıldı. Şiirin yazılı olduğu not kâğıdı ‘şifre içerip içermediği hususunun tespiti’ için incelene altına alındı.

Avukat Alkurt, FETÖ üyeliği suçundan tutuklu yargılanan müvekkili Gamze B. ile görüşmek için 8 Mayıs tarihinde Gaziantep E Tipi Cezaevi’ne gitti. Alkurt, görüşme esnasında, Gamze B.’ye eşi Latif B.’nin yazdığı akrostişli şiiri verdi. Şiirde şöyle yazıyordu:

“GÖNLÜMÜ / ALMAKSA / MURADIN / ZATEN / ELLERİNDE”

Görüşmeye nezaret eden gardiyanlar not kâğıdına el koyarak tutanak hazırladılar. Tutanakta

“Not kâğıdında yazılı kelimelerin baş harflerine bakıldığında bayan tutuklunun adının çıktığı görülmüştür. Kâğıdın tutuklunun eşi tarafından gönderilmiş olabileceği ihtimali göz önüne alınarak, bir şifreleme yöntemi olabileceği düşünülmüştür. Adı geçen avukatın hukuki olarak değil de haber götürüp getirme amaçlı görüşmeye geldiği ihtimali üzerine not kâğıdı muhafaza altına alınmıştır” dendi.

Gaziantep Başsavcılığı, avukat Alkurt hakkında soruşturma başlattı. Daha sonra not kâğıdı, ‘herhangi bir şifre içerip içermediği hususunun tespiti’ için Organize Suçlar Soruşturma Bürosu’na sevk edildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım