Akıncı üssü davasında gergin anlar

Son Güncelleme: 03 Ağustos 2017 Perşembe 14:12

Akıncı Üssü davasının 3. gününde, Hakan Çiçek’in çapraz sorgusu esnasında salonda arbede çıktı.

Darbe teşebbüsünün dört numaralı zanlısı Hakan Çiçek’e bir müşteki avukatı, 'Fetullah Gülen kitaplarını okudunuz mu?' diye sordu. Çiçek’in 'Hayır' cevabı üzerine avukat, 'Okumadım diyorsunuz; ama dün savunmanızda verdiğiniz elma örneği Fetullah Gülen’in kitabında var' dedi.

Bunun üzerine Hakan Çiçek, Mahkeme Başkanı Selfet Giray’a dönüp, 'Ben Fetullah Gülen’in kitaplarını okumadım; ama avukat Gülen’in kitaplarını okumuş. Hepsine hakim. Bu avukat ile alakalı FETÖ’cü olduğu için suç duyurusunda bulunuyorum' şeklinde konuştu.

Bu sözleri, salondaki sanıkların hepsi alkışladı. Mahkeme Başkanı Selfet Giray, "Alkış yok, neyi alkışlıyorsunuz" dedi ve sanıkları uyardı. Bunun üzerine müşteki sıralarında bulunanlar, sanıkların üzerine 'Neyi alkışlıyorsunuz?' diyerek, pet şişe yağdırdı. Bazı müştekiler, güvenliği aşarak, sanıkların üzerine yürümek istediler. 

Mahkeme heyeti, duruşmaya saat 14.00'e kadar ara verdiğini belirtip salonun boşaltılmasını istedi. Kolluk güçleri, başkanın talimatıyla salonu boşalttı. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım