Ağrı'da iğrenç olay! Kızın şikayeti her şeyi ortaya çıkardı!

Son Güncelleme: 27 Kasım 2017 Pazartesi 14:40

Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesinde baba E.D. en büyük kızının yaptığı şikayet neticesinde 5 kızına ve baldızına cinsel istismarda bulunma suçlaması ile tutuklandı. Çocukların avukatı Yazıbağlı Gül ise “Saldırganların toplumsal cinsiyet rollerini lehlerine kullanması ensest vakasını uzun süre gizleyebiliyor” dedi.

Alınan haberlere göre, Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesinde ikamet eden Baba E. D. öz kızlarına ve eşinin kız kardeşine cinsel istismar, cinsel saldırı, darp, tehdit suçlarını işlediği iddiası ile tutuklandı. Mağdurların ifadeleri ile yaşları 20, 18, 16, 13, 10 olan çocukların uzun süredir cinsel istismara maruz kaldığı meydana çıktı.

En büyük kız çocuğu E.D, yaşananları savcılıkta verdiği ifadesinde anlattı. Abla  E.D’nin anlattıklarına göre işsiz baba E.D. anne M.D.’nin evlere temizlik için gittiği zamanları fırsat bilerek kızlarını odasına çağırıp  istismar ediyor ve ses çıkarmaları halinde ölümle tehdit ediyordu.  Ayrıca baba E.D’nin 6 ve 8 yaşındaki erkek çocuklarını da pornografik fotoğraflar gösterdiği de abla E.D’nin ifadeleri arasında yer aldı.

ANNE VE ÇOCUKLARI KORUMA ALTINA ALINDI 

Korkunç olay, üniversiteye gitmek için şehirden ayrılan E.D.'nin şikayeti ile meydana çıktı. Doğubayazıt’a giden avukatlar abla E.D ile beraber savcılığa suç duyurusunda bulundu. Daha sonra başlatılan operasyon kapsamında istismar şüphelisi baba E.D gözaltına alınırken anne ile 7 çocuğu koruma altına alındı. Baba E.D. daha sonra çıkarıldığı sulh ceza hakimliğinin kararı ile tutuklanarak cezaevine gönderildi. İfadelerde istismar şüphelisi Baba E.D’nin yanlarına okumaya gelen eşinin 13 yaşındaki kız kardeşini de istismar ettiği ortaya çıktı.

Çocukların ve annenin avukatı Sena Yazıbağlı Gül başka mağdurların da olabileceğini belirterek soruşturmanın genişletilerek devam edeceğini anlattı. 14 yaşında evlendirilen annenin de cinsel  istismar mağduru olduğu kaydedildi. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım