Afrin’e girmek isteyen milislere TSK Şoku!

  • 1008
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 21 Şubat 2018 Çarşamba 09:05

Suriye’de sular durulmuyor… Afrin’e doğru harekete geçen 20 araçlık milis grubuna TSK topçu atışı ile uyarıda bulundu. Milis grup kaçtı.

Türk Silahlı Kuvvetleri bir aydan fazla Afrin’deki terör hedeflerinin kökünü kazımak için Zeytin Dalı harekatı yapılıyor. Bu sırada bazı milis gruplarında Afrin’e girmeye çalıştıkları gözlendi. TSK’nın yaptığı uyarı atışları ile grup kente 10 km kala geri çekildi.

Dün, Rejim güçlerine bağlı askerlerin Afrin’e girdiği ifade edilmişti. Rejim destekçisi milislerin Afrin’e girişleri olarak iddia edilen anlar Suriye Devlet Televizyonu tarafından yayınlandı.  Suriye resmi haber kurumu, milislerin giriş yaptıkları noktaya TSK tarafından top ateşi açıldığını duyurdu.

Sosyal medyaya servis edilen görüntülerde Afrin’e doğru hareket eden milislerin askeri kamuflajlı oldukları gözlendi. Ağır silahlı oldukları dikkatleri çeken onlarca araç Afrin’e doğru harekete ediyordu. Grupta bazı milislerin ‘tek Suriye’ sloganları attıkları belirtildi.

AA: ÇEKİLDİLER

İlerleyen saatlerde Anadolu Ajansından yapılan açıklamada Afrin’e girmek için hareketlenen milis gruplarının TSK tarafından yapılan topçu atışları sonucunda Afrin’e 10 kilometre kala çekildikleri dile getirildi

Bunun yanında SANA ajansı, Afrin’e giriş yapmak isteyen milis güçlerini ‘halk güçleri’ olarak tanımladı. Suriye’deki Şii kuvvetlerin Esad ve İran tarafından desteklendiği bilinmekte.

REJİM GÜÇLERİNİ YPG DAVET ETMİŞ

YPG terör örgütü sözcüsü Nuri Mahmud daaha önce rejim kuvvetlerini Afrin’e kendilerinin çağırdığını ve Suriye rejimi yönetiminin de bu çağrıya cevap verdiğini belirtmişti.  

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım