Afrin'deki Mehmetçikle dolandırma

Son Güncelleme: 03 Şubat 2018 Cumartesi 15:33

Değişik yollarla yüzlerce vatandaşı tuzaklarına düşüren telefon dolandırıcıları, kurbanlarına her gün yenilerini ekliyorlar. Dolandırıcıların son yöntemlerinden biri de Afrin Operasyonu’nda çatışan Mehmetçiği kullanmak oldu.

Farklı yöntemleri ile vatandaşları tuzağa düşüren dolandırıcıların son günlerde yeni bir yöntemi meydana çıktı. Antalya ilinin Kaş ilçesinde çok sayıda vatandaşı telefonla arayan dolandırıcılar, Suriye’nin Afrin bölgesindeki Zeytin Dalı Harekatı'nda çatışan Türk askerine ve şehit düşen askerlerin ailelerine yardım yapılacağını ifade ederek vatandaşların paralarını almaya çalışıyor.

Vatandaşlara, yatırdıkları yardım miktarı karşılığında kargo ile makbuz göndereceklerini belirten dolandırıcıların foyası ise, makbuz gelmeyen mağdurların artmasından sonra mahalle muhtarlarının devreye girmesi ile ortaya çıktı. Konuyu, izinde olan ilçe Müftüsü Fethullah Yavuz ile paylaşarak teyit almak isteyen muhtarlar, Diyanet'in bölgede böyle bir yardım çalışmasının olmadığı bilgisini aldı.

‘Müftünün bilgisi var’ demişler

Diyanetin böyle bir kampanyasının olmadığını ifade eden Müftü Fethullah Yavuz,

"Dün sabah bu bilgi bana geldi. Mahallelerimizdeki muhtarlarımız aradı. Muhtarlara da 'Diyanet Afrin’e yardım topluyor, Müftü Bey’in bilgisi var' demişler. Dün itibariyle camilerde hutbe ve vaazlarda böyle bir şeyin olmadığının duyurusu yapıldı" dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım