Afrin’de Türk bayrağı dalgalanıyor

  • 1016
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 18 Mart 2018 Pazar 11:24

Dün akşam özel kuvvetlerin Afrin’e girmesinin ardından bugün Doğan Haber Ajansından alınan bilgiye öre ÖSO’ya bağlı olan kuvvetler bu sabah Afrin şehir merkezine girdi ve burada kontrolü ele aldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin’de terör gruplarına karşı sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) kentin güneydoğusundan Afrin'e girdiği ve denetimi sağladığı ifade edildi.

Doğan Haber Ajansı'ndan alınan bilgilere göre, ÖSO'ya bağlı kuvvetler bu sabah erken saatlerde Afrin'e kentin güneydoğusundan giriş yapmaya başladı. ÖSO kuvvetlerinin kentte kontrolü sağladığı ve çok fazla direniş ile karşılaşmadığı dile getirildi.

Kent meydanında havaya ateş açan ÖSO kuvvetlerinin burada bulunan Kawa heykelini tahrip ettiği ve daha sonra da iş makinesi ile yıktığı öğrenildi.

ERDOĞAN AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin kent merkezinin 08.30 itibarı ile tamamen kontrol altına alındığını ifade etti. Erdoğan, Afrin şehir merkezinde artık Türk bayrağının ve Özgür Suriye Ordusu'nun bayrağının dalgalandığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu açıklamayı 18 Mart Stadyumu ve Şehitler Abidesi'nde organize edilen 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı törenlerinde yaptı.

Bir müjdeyi paylaşmak istediğini ifade eden Erdoğan, Afrin şehir merkezinin TSK desteğindeki ÖSO kuvvetlerince bu sabah 08:30 itibarı ile  tamamen kontrol altına alındığını dile getirdi. Şu anda Türk ve ÖSO bayraklarının Afrin’de dalgalandığını belirten Erdoğan, operasyonun en başından beri kendilerini yürekten destekleyen Türk milletine şükranlarını sundu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım