Afrin'de tehlikeli hareketlilik! Hainler hazırlanıyorlar!

  • 1132
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 22 Kasım 2017 Çarşamba 07:26

Türkiye’nin operasyon hazırlığı yaptığı kente Kandil’den 500 terörist gönderildi. PKK’nın Afrin’deki temsilcisi “Renas” kod isimli teröristin yerine Türkiye kökenli Mahmud Berhadan gönderildi. İHA’lara karşı yer altı kampları ve tüneller kuruldu.

Türkiye’ye saldırı amaçlı yapılan değişiklik çerçevesinde Kandil’den Afrin'e 500 ‘tecrübeli’ terörist gönderildi. Yeni ekip, Afrin’i dört bölgeye ayırıp yeraltı tünelleri ve 4 aşamalı sınır mukavemet hattı kurdu. PKK yönetimi, Afrin elebaşısı ‘Renas’ kod isimli elebaşının yerine Türkiye kökenli Mahmud Berhadan’ı atadı. 

Terör örgütünün 2014 senesinden bu yana sözde askeri sorumluluğunu yapan ‘Renas’ kod adlı teröristin yerine getirilen Mahmud Berhadan, eylül ayında Cinderesi bölgesinde örgütün tüm sorumlularını biraraya getirip bir toplantı yaptı. Cezire bölgesindeki PKK - PYD’lilerin Suriye’nin 3’te birini ele geçirdiğini ifade eden terör elebaşısı, Afrin’den Akdeniz’e inemeyen yönetimi ihanet ile suçladı.

İKİ ÜST DÜZEY TERÖRİSTE İNFAZ

Cinderesi’nde yapılan toplantıda alınan karar gereği, 1 hafta sonra üst düzey iki isim, Raco bölgesinde PKK tarafından infaz edildi. İnfaz edilen ‘Çekdar’ asayiş, ‘Hogar’ ise bölücü örgütün sınırdan sorumlu sözde elebaşları olarak görev yapıyordu. Türkiye’nin İdlib’e yönelik askeri sevkiyatı hızlandırması ile panikleyen PKK, Kandil’den 500 teröristi bölgeye taşıdı. Büyük çoğunluğu yönetim kadrosunda görevlendirilen Afrin ekibine ek olarak Ayn el-Arab, Rakka, Deyrizor ve Kamışlı’da bulunan 3 bin PKK’lı da Afrin’e nakledildi. Bu teröristlerin büyük çoğunluğu Türkiye sınırı ve İdlib-Azez hattında konuşlandırıldı. Burada son terörist grubun gelmesinden önce görev yapan yaklaşık 1200 terörist ise Münbiç ve Ayn el-Arab’a sevk edildi.

KAMPLAR YERALTINA İNDİ

PKK elebaşılarından Murat Karayılan’ın Afrin’e sözde ‘komutan’ olarak gönderdiği Mahmud Berhadan, ilk iş olarak ‘her aileden en az bir kişiye örgüte katılma mecburiyeti’ getirdi. Daha evvel cephe zorunluluğu olmayan memurların da silah altına alınması zorunluluğu getiren Berxadan, ayrıca önceki dönemde ‘cephede ölen herhangi bir teröristin kardeşlerini savaştan muaf tutan’ uygulamayı da kaldırdı.

PKK terör örgütü ayrıca silah altına alınma ve eğitim yaşını da 18’den 13’e düşürdü. Daha önce 37 olan üst limit ise 65’e yükseltildi.Bölge genelinde yapılan gösteri ve protestolara rağmen Afrin halkını zorla PKK’ya katılmaya zorlayan PKK, Türkiye’nin insansız hava araçlarıyla bölgede yaptığı yoğun keşif faaliyetleri sonrası yeraltına indi. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım