Afrin'de PYD'den taciz ateşi: 1 yaralı

Son Güncelleme: 29 Kasım 2017 Çarşamba 06:41

Suriye'nin Halep şehrine bağlı Afrin ilçesini elinde bulunduran PYD terör örgütü tarafından Kilis'teki sınır karakoluna taciz ateşi açıldı. Bir asker yaralanırken, Türk Silahlı Kuvvetleri bölgeyi top atışına tuttu.

Alınan bilgilere göre, dün akşam saatlerinde Suriye'nin Afrin ilçesindeki PYD terör örgütü tarafından 3'üncü Piyade Hudut Tabur Komutanlığına bağlı Saatli Hudut Karakolu nöbet kulübelerine taciz atışında bulunuldu. 

Bir asker yaralanırken, anında sınır birliklerinde konuşlu bulunan Fırtına obüs topları ile angajman kuralları kapsamında Afrin'deki PYD mevzileri ateş altına alındı. 

Yaralanan asker ambulansla Kilis Devlet Hastanesine kaldırıldı. Çok sayıda subay, yaralı askerin durumu hakkında bilgi almak için hastaneye geldi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım