Afrin’de hareketlilik! Teröristler Afrin’e gidiyor!

Son Güncelleme: 06 Mart 2018 Salı 20:09

Reuters haber ajansından edinilen bilgiye göre PKK terör örgütünün Suriye’deki kolu olan PYD'ye bağlı SDG kuvvetleri diğer cephelerden Afrin'e sevk ediyor.

Reuters haber ajansı bugün çok önemli bir haber yaptı. Bu habere göre Suriye Demokratik Güçleri mensubu (SDG)  1700Ee yakın terörist diğer cephelerden Afrin'e gönderildi. Bilindiği gibi SDG, PKK terör örgütünün Suriye kolu olan YPG'nin isim değiştirmiş hâli.

Reuters, yaptığı bu haberin kaynağı olarak SDG terör örgütünün bir sözcüsünü gösterdi. Sözcünün verdiği bilgilere göre 1700’e yakın DEAŞ’la savaşan SDG’li Afrin’e sevk ediliyor. Ayrıca sözcü, şimdiden 700 teröristin Afrin’e ulaştığını ifade etti.

Daha öncede Pentagon Sözcülüğü yapan Albay Rob Manning, YPG/PKK’lı teröristlerin Suriye’nin doğu bölgesinde ayrılarak Afrin’e gitmesinden ötürü SDG adını kullanan örgütün DEAŞ’a karşı savaşının "duraksadığını" dile getirmişti. Bu ifadelerde Reuters’ın iddialarını kuvvetlendiriyor.

TÜRKİYE O İFADEYE TEPKİ GÖSTERDİ

Sözcü Manning, yaptığı basın toplantısında Şahin Cilo kod isimli terörist Ferhad Abdi Şahin’i 'General Mazlum' şeklinde tanımlayarak skandallara bir yenisi daha eklemişti. Bugün konu ile alakalı açıklama yapan Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Manning’in PKK'lı terörist için kullandığı 'general' ifadesi için "Saçmalamaya devam etmiş" diyerek cevap verdi.

Şahin Cilo kod isimli bu terörist terör örgütü PKK’nın Suriye’deki önemli isimlerinden bir tanesi. Uzun bir zaman PKK terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ın da yanında kalan terörist, Suriye’nin PKK işgali altındaki Afrin şehri nüfusuna kayıtlı. Türkiye’de pek çok katliam ve saldırının faili olan terörist, Ankara tarafından kırmızı liste ile aranmakta ve başına 4 milyon TL ödül konmuş durumdadır.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım