Afrin harekatında 5 köy alındı: 3291 ölü

Son Güncelleme: 11 Mart 2018 Pazar 12:26

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin açıklamasına göre Afrin’de terörist gruplara karşı sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı'nda 3291 terörist etkisiz hale getirildi.

Türkiye sınır güvenliğini sağlamak amacıyla Afrin’de başlattığı Zeytin Dalı Harekatı hız geçmeden devam ediyor. Operasyonun başından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısının 3291 olduğu Türk Silahlı Kuvvetlerinin son açıklamasında ortaya çıktı. TSK’ya bu harekatta ÖSO – Özgür Suriye Ordusu da destek oluyor.

 Türk Silahlı Kuvvetleri -TSK ve Özgür Suriye Ordusu’nun, devam eden  operasyonlarında Afrin'de 5 köyün daha terörist YPG/PKK-DEAŞ'tan temizlediği ve Afrin merkezine çok yaklaşıldığı ifade edildi.

Bölgede görev yapan Anadolu Ajansı muhabirlerinden alınan bilgilere göre TSK ve ÖSO güçleri, Afrin'in kuzeydoğu bölgesindeki Şeran beldesine bağlı olan Kara Tepe ve Kastel Keçik köyleri ile Afrin ilçe merkezine bağlı olan Halidiye, Culbul köyleri ve Cinderes beldesine bağlı Kane Kauer köyünü terörist unsurlardan temizledi.

Böyleye TSK ve operasyonlarda destekçi olan ÖSO kuvvetleri, harekatın başından beri terörist YPG/PKK-DEAŞ'ın elinde olan Afrin'de 5'i belde merkezi, 140'ı köy, 31'i kritik nokta olmak üzere toplamda 176 bölgeyi denetimi altına alarak temizlemiş oldu.

Terörist YPG/PKK gruplarının yığınakları ve savunma hatları, daha çok Afrin ilçesinin merkezinde bulunmakta. Beldelerdeki sivil halkı canlı kalkan yapmak için nüfusu zorla ilçe merkezine sevk eden teröristler, merkezden Beşşar Esed rejimi ve askeri muhaliflerin kontrolündeki bölgelere gitmek isteyen Arap ve Kürt nüfusu ise engelliyor. Sivillere yapılan bu muamele, BM’den de tepki görmüştü.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım