ABD'den Menbiç yalanı... Bombalama değil sonik patlama

Son Güncelleme: 27 Ocak 2018 Cumartesi 08:18

ABD New York Times gazetesinde çarşamba günü gündeme gelen haberde, bir Türk savaş uçağının, ABD yönetiminin hassasiyet gösterdiği Menbiç’te boş araziyi bombaladığı haberi Ankara yetkililerince doğrulanmadı.

Hürriyet’in güvenilir kaynaklardan aldığı bilgilere göre Menbiç açıklarında bir Türk savaş jeti manevra amaçlı uçtu. Fakat gazetenin haberi dayandırdığı Kürt kaynakların ‘bomba’ sandığı durum, Türk savaş uçağının Menbiç’in dışında ses hızını aşıp ‘sonik patlama’ yapmasıydı. 

Bu sonik patlama Menbiç’in dışındaki Kürtler tarafından hava bombardımanı olarak algılandı. Hürriyet’e bilgi veren bir kaynak,

“TSK çok ciddi bir askeri güçtür. Harekâtı nerede yapıyorsa, resmi açıklamalarında o bölgenin adını bildirir. Birileri sonik patlamayı ayırt edemediyse, bu kendilerinin sorunudur” dedi. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım