ABD'de şok olay! Kötü şaka kurbanı oldu

Son Güncelleme: 31 Aralık 2017 Pazar 08:44

ABD’nin Kansas eyaletinde bir polisin, 2 oyuncu tarafından yapılan şaka sonucunda 28 yaşlarındaki silahsız bir erkeği vurup öldürdüğü öğrenildi.

The Verge sitesinden alınan haberlere göre 28 yaşındaki erkek, iki oyun tutkunu tarafından yapılan kötü şakanın kurbanı oldu. 

Wichita şehrinin polis şefi yardımcısı Troy Livingston, yaptığı basın toplantısında konu ile alakalı açıklamalarda bulundu. Livingston’a göre birileri polis departmanına telefon ederek, bir kişinin babasını öldürdüğünü, ayrıca annesini, erkek ve kız kardeşini rehin tuttuğunu bildirdi.

Bunun üzerine verilen adrese giden polis ekibinden bir kişi, kapıyı açmak için gelen erkeği vurup öldürdü.

Medyaya yansıyan haberlerde ise, olaya iki Call of Duty oyuncusunun parmağı olduğu dile getirildi. Bağımsız gazetecilik yapan Brian Krebs olayı araştırdıktan sonra oyunculard an birinin, diğer oyuncuya rastgele bir adres verdiğini, ikinci kişininse ‘kavgaya masum bir yabancıyı bulaştırdığını’ açıklığa kavuşturdu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım