ABD verdiği silahlarla terör örgütü YPG şov yapıyor!

  • 139298
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 22 Kasım 2017 Çarşamba 14:03

ABD’nin terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'ye yaptığı silah ve cephane desteği hız kesmeden devam ediyor.

Suriye ve Irak'ta DEAŞ terör örgütüne ait önemli bir yerleşim yeri kalmamasına rağmen ABD’nin terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'ye silah ve cephane desteği sürüyor. Terör örgütünün ABD'den aldığı araç ve silahlar ile Deyrizor'da çekilen görüntüleri ise büyük tepki topladı.

ABD’nin, Eylül 2014’te Ayn-el Arab süreci ile başlayan terör örgütü PKK’ya silah, cephane ve zırhlı sevkiyatı devam ediyor. DEAŞ tehdidini gerekçe gösterip PKK’ya onlarca araçlık cephane gönderen ABD, terör örgütü DEAŞ bölgeden temizlendiği halde 'yardım'larını sürdürüyor. Son sevkiyat 65 araçlık konvoy ile 19 Kasım’da yapıldı.

 

Suriye’nin El Bukemal kasabası ile Irak’ta Ravan Bölgesi de DEAŞ’tan temizlendi. Her iki ülkede de DEAŞ terör örgütünün hiçbir yerleşim birimi kalmadı. Fakat buna rağmen ABD, PKK’ya DEAŞ bahanesiyle silah, cephane ve zırhlı sevkiyatı yaptı.

Irak’ta DEAŞ’ın kontrol ettiği son noktalar olan Ramadi’ye bağlı El Kaim, Rava ve Ana bölgeleri ordu birlikleri tarafından ele geçirildi. Suriye’de ise El Bukemal, DEAŞ’ın işgalinde olan son yerleşim birimi olma özelliği taşıyorken Suriye ordusunun kontrolüne geçti.

 

Terör örgütü DEAŞ üyeleri Suriye’de Humus- Badiye Çölü ile Irak’ta Anbar sahra bölgelerine kaçtı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım