ABD şokta!!! Konser alanına saldırı!

  • 1380
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 02 Ekim 2017 Pazartesi 10:23

ABD'nin Las Vegas şehrindeki bir konsere silahlı saldırı yapıldı. Yüksek bir kattan saldırganların kalabalığın üzerine ateş açtığı olayda en az 20'den fazla ölü ve 100'den fazla yaralı olduğu açıklandı. Olaya ait sosyal medyada yayınlanan videoda çok sayıda ağır silahla ateş açıldığına ilişkin sesle duyuluyor.

ABD'nin Las Vegas şehrinde müzik festivalinde düzenlenen silahlı saldırıda en az 2 kişinin öldüğü ifade edildi. Hastane yetkilileri, Las Vegas şehrinde bulunan Mandalay Bay Oteli yakınlarındaki konser alanında düzenlenen silahlı saldırıda 2 kişinin öldüğünü, 24 kişinin yaralandığını söyledi. 

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, en az bir saldırgan festivale katılanlara ateş açtı.

Sosyal medyada paylaşılan videolarda, otomatik silah sesleri işitiliyor ve çok sayıda kişinin alandan koşarak çıkmaya çalıştığı görüldü. 
Yetkililer, Las Vegas'ın bazı yerlerine girişleri kapattılar. Polis, insanların saldırının gerçekleştiği bölgeden kaçınması gerektiğini duyurdu.  Polis saldırgana yönelik operasyonun devam ettiğini söylerken, bölgede bulunanlardan olaya ilişkin sosyal medya paylaşımı yapmamalarını istedi.

Reuters haber ajansı, silahlı iki kişinin ilk etapta otelin 32'inci katında güvenlik görevlileri ve polise ateş açtığını duyurdu. Los Angeles polisi saldırganlardan birinin öldürüldüğünü duyurdu. 

Olaya karışan birden fazla silahlı saldırganın olduğu ihtimali üzerinde duruluyor. Sosyal medyaya düşen ilk görüntülerde, yüzlerce kişinin panikle olay yerinden kaçtığı görülüyor. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım