ABD konsolosluğu çalışanına tutuklama!

Son Güncelleme: 05 Ekim 2017 Perşembe 07:52

17-25 Aralık operasyonundan önce, dönemin İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zekeriya Öz ve operasyonu yapan emniyet müdürleri ile düzenli olarak telefonla görüştüğü ifade edilen ABD Başkonsolosluğu'nda görevli irtibat görevlisi M.T tutuklandı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 17-25 Aralık kumpası ile alakalı sürdürülen soruşturma çerçevesinde, kaçak eski savcı Zekeriya Öz ve haklarında dava açılan eski polis müdürleri ile irtibatı olduğu iddia edilen ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin T. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından FETÖ’nün 17-25 Aralık 2013’teki kumpasına ilişkin yürütülen soruşturma çerçevesinde, gözaltına alınan ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin T. emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından dün adliyeye getirildi. Savcılıkça sorgulanan şüpheli Metin T., tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

ÜÇ FARKLI SUÇ

Şüpheli Metin T., “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs”, “Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından, niteliği itibarıyla, gizli kalması gereken bilgileri, siyasal veya askeri casusluk maksadıyla temin etmek” ve “Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçlarından tutuklandı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım