ABD kiliseye saldırı şoku yaşıyor! 27 ölü...

Son Güncelleme: 06 Kasım 2017 Pazartesi 07:27

ABD'nin Teksas eyaleti San Antonio kentinde, kiliseye giren bir kişi, ibadet eden insanlara saldırdı. Açılan ateş sonucunda en az 27 kişinin hayatını kaybettiği, 30 kişinin de yaralandığı öğrenildi. Teksas polisi, saldırganın vurulup öldürüldüğünü açıkladı. Saldırıdan sonra ABD Başkanı Trump Twitter'dan açıklama yaptı ve "Tanrı, Sutherland Springs'teki insanların yanında olsun." mesajını paylaştı.

Yerel saat ile dün 11.30'da gerçekleşen saldırıda, bölge sakinlerinden edinilen bilgiye göre, saldırgan silahını defalarca ateşledi ve yeniden doldurdu.

Saldırının yaşandığı esnada kilisede 50'den fazla kişinin katıldığı bir dua seremonisi olduğu ifade edildi. San Antonio'nun 30 kilometre doğusunda yer alan Sutherland Springs'te bulunan kilisenin bölgede kurulan ilk "vaftiz kilisesi" olduğu öğrenildi.

Bu arada saldırganın önce evde ailesini katlettiği, daha sonra kiliseye gidip katliam yaptığı haberleri geliyor.

 

SALDIRGANIN FOTOĞRAFI DİKKAT ÇEKTİ

Saldırı ile alakalı resmi bir açıklama yapılmazken, yerel kaynaklar saldırganın 26 yaşındaki Devin Patrick Kelley olduğunu öne sürdü. Polisin öldürdüğü saldırgan Kelley'in sosyal medya hesabındaki silahlı fotoğrafları ise dikkat çekti.

 

TRUMP'TAN SALDIRI İLE ALAKALI İLK AÇIKLAMA

ABD Başkanı Donald Trump, saldır ile alakalı Twitter hesabından bir mesaj paylaştı. Trump,

"Tanrı Tanrı, Sutherland Springs'teki insanların yanında olsun. FBI ve savcılar olay yerinde. Olanları Japonya'dan takip ediyorum." dedi.

 

TÜRKİYE'DEN MESAJ: ÜZÜNTÜ DUYDUK

Dışişleri Bakanlığı, ABD’nin Teksas eyaletindeki terör saldırısını kınadı.

Dışişleri Bakanlığının yaptığı yazılı açıklamada,

“ABD’nin Teksas eyaletinde bir kilisede meydana gelen saldırıda onlarca kişinin hayatını kaybetmesinden ve birçok kişinin yaralanmasından büyük üzüntü duyduk. Saldırıyı şiddetle kınıyor, olayda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve Amerikan halkına başsağlığı diliyoruz” denildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım