ABD, denetimindeki bölgede teröristleri koruyor!

Son Güncelleme: 03 Mart 2018 Cumartesi 13:53

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Aleksandr Fomin, Amerika’nın Suriye'de denetimi altında bulunduğu bölgeyi terörist grupları korumak için kullandığını dile getirdi.

Rusya Savunma Bakan Yardımcısından çok önemli bir iddia geldi. Fomin, ABD’nin Suriye’de konuşlandığı bölgeleri terörist unsurları korumak anacı ile kullandığını ileri sürdü.

Rossiya 24 ekranlarına çıkarak demeç veren Fomin, El Tanf yerleşiminin 55 km çapındaki çevre bölgesinde oluşturulan güvenli bölgenin kendilerinde herhangi bir endişe yaratmadığını dile getirdi. Bununla beraber Fomin, Suriye’nin batı bölgesinde, Irak ile sınırda teröristler için bir koruma alanının da oluşturulduğunu belirtti.

Terörist grupların bu alanda yeniden silahlandığını, hazırlıklarını burada yaptıklarını ve bu alandan saldırılar yaptıklarını vurgulayan Fomin, teröristlerin bunları ABD özel operasyon ve diğer birliklerin kontrolü ile yaptıklarını iddia etti.

Konuşmasının devamında Fomin, ABD ile ilgili iddialarına devam etti. Fomen, ABD’nin El Tanf civarlarında bulunan Rukban sığınma kampına insani konvoy girişini engellediğini de dile getirdi. Fomen, insani konvoyların girişinin engellemesi ile kampta bulunan insanların durumunun felaket seviyesine çıktığını belirtti.

Daha öncede ABD'ye ait özel kuvvetler üyesi 600 adet askerin Suriye'nin güney bölgesinde, Irak ve Ürdün sınırı civarında bulunan El Tanf'taki askeri üsse gönderdiği öne sürülmüştü. Rusya'nın Ürdün Büyükelçisi Boris Bolotin, Tanf'ta eğitim alan militanların içinde Rakka'dan kaçmalarına izin verilen DEAŞ’lı teröristlerin de olabileceğini dile getirmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım