9 ilde FETÖ'ye büyük operasyon

  • 19227
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 06 Ocak 2018 Cumartesi 17:55

İstanbul merkezli 9 kentte gerçekleştirilen operasyonda, FETÖ üyesi oldukları iddiası ile haklarında gözaltı kararı verilen 36 zanlıdan 17'si gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından sürdürülen soruşturma çerçevesinde, FETÖ'nün şifreli mesajlaşma programı ByLock kullandıkları belirlenen ve konuşma içerikleri çözümlenen 36 zanlı hakkında gözaltı kararı verildi. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçları ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, içlerinde polis, gazeteci ve öğretim görevlilerinin de bulunduğu şüphelilerin yakalanması için İstanbul merkezli 9 ilde eş zamanlı operasyon başlattı.

Bu çerçevede aralarında polis ve öğretim görevlilerinin de bulunduğu 17 kişinin gözaltına alındığı ve adreslerdeki aramaların sürdüğü belirtildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım