8 askerimizin şehit olduğu çatışmada sis ve tünel ayrıntısı

  • 1272
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 02 Mart 2018 Cuma 12:35

Afrin’de terör gruplarına karşı sürdürülen Zeytin Dalı harekatının 41. Günü en büyük acının yaşandığı gün oldu. 8 şehit 13 yaralı haberi Türkiye’yi yasa boğdu. Peki 8 şehit verdiğimiz çatışmada neler yaşandı? İşte ortaya çıkan ayrıntılar…

Dün akşam Hatay ilinin Hassa ilçesinin karşısında teröristler ile yaşanan çatışma sonucunda 8 şehit haberi alındı. Çatışma, Hac Bilal köyü Keltepe mevkiinde Jandarma ve Polis Özel Harekat (JÖH ve PÖH) timleri, korucular ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) kuvvetleri ile PYD/PKK’lı terörist gruplar arasında meydana geldi.

Alınan bilgilere göre Hatay Sakız Hudut Karakolu’nun karşı tarafından olan bölgeye ağır silahlı bir şekilde sızmaya çalışan teröristler etkisiz hale getirildi.

Tünellerde saklanan ve hemen hemen 100 kişi olduğu düşünülen teröristler de Güvenlik kuvvetleri ve ÖSO birliklerine ateş açtı.  Çatışma sonucunda 8 askerimiz şehadete ererken 13 askerimiz de yaralandı.

SİSTEN YARARLANDILAR

Güvenlik Uzman Ağar, bölgede 3 gündür yoğun bir sis olduğunu ifade etti ve teröristlerin bu sisten faydalanarak ağır silahlar getirdiğini dile getirdi. Ayrıca Ağar, askerlerin ilerledikleri bölgedeki dağlık alanların daha bitmediğini ve bu dağlık alanlarda üstü kapalı, gizli iletişim hendeklerinin olduğunu vurguladı.

Üstü kapalı hendeklerin zaman içinde doğa ile bütünleşip anlaşılmayacak hale geldiğini belirten Ağar, teröristlerin bu gizli hendekleri kullanarak geldiklerini, Arazi, hava koşulları ve tünellerin teröristlerden yana olduğunu ve bu tipte bir baskında teröristlerin amacının çok sayıda kayıp vermek olduğunu sözlerine ekledi.

KAZILAR 2012’DEN BU YANA SÜRÜYOR

Ağar, teröristlerin kazdıkları tüneller ve iletişim hendekleri ile alakalı uçakların yukarıdan hendekleri vurmasının yetmediğini, tekrardan açılabileceğini ve yerin altının da temizlenmesi gerektiğini dile getirdi ve bu tünellerin 2012’den bu yan kazıldığını söyledi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım