7 milyon dolarlık soygunda yeni gelişme

Son Güncelleme: 15 Ekim 2017 Pazar 15:15

Irak'ın kuzeyine ihracat yapan şirketlerin paralarını Şırnak ilinin Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısından yasal yollar ile ülkeye getiren kurye aracının silahla durdurulup 7 milyon doların gasbedilmesi ile alakalı operasyonda 6 zanlı yakalandı.

Türkiye'den Irak'ın kuzeyine ihracat yapan şirketlerin alacaklarını Türkiye'ye getiren kurye firmasına ait aracın hemen hemen 3,5 ay evvel Habur Sınır Kapısı civarlarında silahla durdurulup 7 milyon doların gasbedilmesi ile alakalı başlatılan soruşturma devam ediyor. Soruşturma kapsamında 8 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı. 

İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Başverimli Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan operasyonda M.K, M.O, E.T, İ.B, F.A ve H.E yakalandı. Gözaltına alınan zanlılar, jandarmadaki işlemlerinden sonra adliyeye sevk edildi. Firari A.Ş ve M.A'nın yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım