60 TL kazanayım derken 3bin TL'den oldu!

Son Güncelleme: 09 Aralık 2017 Cumartesi 09:07

Eskişehir ilinde bir şahıs telefon dolandırıcılarının tuzağına düşerek, 60 lira kazanayım derken binlerce lirasından oldu.

İstiklal Mahallesi'nde ikamet eden 30 yaşındaki B.B. isimli kişi, iş yerinde çalışırken cep telefonundan arandı. Kendisinin banka genel müdürlüğünden aradığını ve isminin M.Y. olduğunu ifade eden şahıs ile görüşen B.B., kredi kartı ve maaş kartının iletişim ücretlerinin geri ödeneceğini dile getirdi.

B.B.'nin yıl sonunda yapılan kontrolleri sonucunda 60 liranın hesabına yatırılacağını ifade eden dolandırıcı şahıs, B.B.'den bilgilerini istedi. Telefonuna gelen şifreleri ve mesajları onaylayan B.B.'ye daha sonra hesabından 757 bin euro döviz satışının gerçekleştiği bilgisini veren mesaj geldi.

Bu mesajı okurken gelen ikinci bir mesaj ile şok yaşayan B.B., hesabından 3 bin 413 lira tutarında paranın EFT işlemi ile alındığını gördü. Mesajlar üzerine dolandırıldığını anlayan B.B., şikayetçi oldu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım