58 yaşındaki adamdan metroda iğrenç taciz

Son Güncelleme: 09 Aralık 2017 Cumartesi 17:28

Bağcılar, Kirazlı Metrosu’nda 17 yaşındaki N.İ.K., kendisini elle taciz ettiği iddiası ile 58 yaşındaki E.Ö.’ye tepki göstererek Kirazlı metrosundaki güvenlik görevlilerine teslim etti. N.İ.K. ile babası H.A.K. şüpheliden şikayetçi oldular. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen zanlı E.Ö. hakkında ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 15 yıla kadar hapis cezası talep etti.

 

İddialara göre olay 18 Ekim 2017 günü yaşandı. 17 yaşındaki N.İ.K., Esenler, Üçyüzlü Metroistasyonundan Bağcılar Kirazlı Metro istasyonuna gitmek üzere sabah saatlerinde yola çıktı. Bu esnada metroda bulunan 58 yaşındaki E.Ö., N.İ.K.’in yanına sokuldu. İfadesinde o anları saniye saniye anlatan N.İ.K.

“Bir anda eliyle dokunmaya başladı. İlk hissettiğimde ‘Acaba çarptı mı?’ diye düşündüm. Ama şahıs hala eliyle sıkmaya devam etti” dedi.

Olay anında çırpınarak bağıran mağdure N.İ.K., çığlıklar attığını ifade ederek,

“Etraftakiler fazla yardım etmedi. Ben adamı bırakmadım ve Bağcılar Kirazlı Metro durağındaki güvenlik görevlilerine teslim ettim” diye ifade verdi.

‘VAGON KALABALIKTI BENİ O İTTİ’

Olay yerinden emniyete götürülüp ifadesi alınan zanlı  E.Ö. ise sabah saatlerinde metronun çok kalabalık olduğuna dikkatleri çekerek kendini şu biçimde savundu:

“Sabah 08.15 sıralarıydı. Kirazlı Metro istasyonunda inmek istediğim esnada vagon çok kalabalıktı. İnmek için sırada beklerken daha sonra adını öğrendiğim şahsın beni eliyle ittiğini gördüm. Ben de kendisine ‘Ne oluyor?’ diye kızdım. Bunun üzerine bu şahıs ‘Sen bilirsin’ diye bağırmaya başladı. Benim bu şahsa herhangi bir müdahalem olmamıştır. Şahsın başkası tarafından taciz edilip edilmediğini bilmiyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

Şüpheli E.Ö. ifadesi alındıkran sonra serbest bırakıldı. 

8 YILDAN 15 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında E.Ö. hakkında ‘Çocuğun cinsel İstismarı’ suçundan 8 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım