500 milyonluk fıstık dolandırıcıları yakalandı

Son Güncelleme: 13 Ekim 2017 Cuma 16:52

Nizip’te 235 fıstık üreticisini ortalama 500 milyon lira dolandırdığı iddia edilen Necip Yaşar, Kahramanmaraş ilinde yakalandı. Tutuklanan Yaşar, “Fıstığı satamayınca iflas ettik kaçtık” dedi

Gaziantep ilinin Nizip ilçesinde "kâr payı dağıtmak" vaadi ile 235 fıstık üreticisini yaklaşık 500 milyon lira dolandırdığı iddia edilen kişi Kahramanmaraş'ta yakalandı. Zanlı tutuklandı, babası ise aranıyor.

Alınan bilgilere göre, Nizip ilçesindeki Fıstıkçılar Hali'nde komisyonculuk yapan Muhsin Yaşar ile oğlu Necip Yaşar, fıstık ticaretinden kar pay verecekleri vaadi ile 235 fıstık üreticisinden 500 milyon lira toplayarak ortadan kayboldu. Vatandaşların şikâyeti üzerine polis olay ile alakalı soruşturma başlattı. Teknik takip sonucu zanlıların Kahramanmaraş'ta olduğu belirlendi.

"ZARAR ETTİK, KAÇTIK"

Zanlıların kaldığı eve yapılan baskında Necip Yaşar gözaltına alındı. Nizip'e getirilen zanlı 'Nitelikli dolandırıcılık' suçundan tutuklandı. Zanlının ifadesinde,

"Sermayemiz yetersiz olduğu için zaman zaman esnaftan veya tanıdığımız vatandaşlardan kar payı karşılığında para alıyorduk. Yine öyle yaptık ancak sattığımız ürünlerin parasını tahsil edemedik, önemli bir kısmını da aldığımız fiyatın altında satınca büyük zarar ettik. Başımıza bir şey gelmesin diye de ilçeden ayrıldık. Şu anda paramız yok, iflas ettik" dediği öğrenildi.

MAĞDURLAR İNANMIYOR

Polis, baba Muhsin Yaşar'ın peşinde. Dolandırılan fıstık üreticileri kaçak babanın da bir an önce yakalanmasını istedi. Mağdurlar,

"Para kazanacakken dişimizden tırnağımızdan artırıp biriktirdiklerimizden de olduk. İflas doğru değil, bizim paramızı alıp başka yere yatırım yaptılar. İstanbul'da özel bir okula ortak oldukları söyleniyor" şeklinde konuştu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım