43 ilde büyük operasyon! Öğretmen, ümitçi, ser doktor, doktor...

Son Güncelleme: 01 Şubat 2018 Perşembe 08:55

Konya merkezli 43 şehirde FETÖ'ye karşı haklarında yakalama kararı verilen örgütün Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapan askeri personele 'Mahrem imamlık' yaptıkları iddia edilen 120 kişi hakkında eş zamanlı operasyon başlatıldı.Operasyonun sürdüğü ve gözaltı işlemlerinin devam ettiği ifade edildi.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca darbe girişiminden sonra FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturma başlatıldı. Soruşturma çerçevesinde Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince daha evvel gözaltına alınan zanlıların ifadeleri ve yapılan çalışmalar sonucunda örgütün, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan askeri personele ‘mahrem imamlık’ yaptıkları ileri sürülen 120 kişi hakkında ‘FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmak, örgüt adına eylem ve faliyette bulunmak, örgüt adına hizmet yüklenmek, örgüt kapsamında kadrolaşmak’ suçlarından yakalama kararı verildi.

Bunun üzerine bugün Konya merkezli 43 şehir eş zamanlı operasyon yapıldı. Haklarında gözaltı kararı verilen 58 şüphelinin örgütün şifreli haberleşme programı olan “Bylock” kullanıcısı olduğu belirtildi. Gözaltıların olduğu ve operasyonun devam ettiği belirtildi.

Şüphelilerin örgüt içerisinde, genel müdür, müdür, müdür yardımcısı, öğretmen, ümitçi, ser doktor, doktor ve şehir dışı talebe mesulü pozisyonlarında görev yaptıkları ileri sürüldü. Örgüt içerisinde yer alan ümitçinin, örgüt içerisinde faaliyet gösterirken bağlantısını koparmış kişileri tekrar örgüte kazandırmak için görevlendirilen kişi olduğu belirtildi. Şehir dışı talebe mesulünün ise, askeri lise ve harp okulu öğrencilerine okuldan mezun oluncaya kadar iki haftada bir öğrencilerin öğrenim gördükleri şehre giderek askeri öğrenciye örgütsel faaliyet yaptıran ve öğrenci ile 8 yıl boyunca bire bir ilgilenen kişi olduğu belirtildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım