36 kişi bu ilanı verdikleri için gözaltına alındı

Son Güncelleme: 31 Ocak 2018 Çarşamba 15:42

"Bank Asya'ya para yatırmak için" başlığı ile bir internet sitesinde arazi, ev, otomobil ve teknolojik eşyalarını satıp Bank Asya'ya para yatıran 36 kişi için gözaltı kararı çıktı. 

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü birimleri, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen’in Bank Asya’ya para yatırılması çağrısından sonra, örgüt üyelerinin verdikleri ilanlarda “Bank Asya için” diyerek taşınır taşınmaz malları sattıkları ve paraları Bank Asya’ya yatırdıkları yönünde bilgileri edinilmesi üzerine çalışma başlatıldı.

İnternette ilanlar incelendiğinde, “Lüks dairemiz Bank Asya için satılıktır”, “Dededen kalma arsamız Bank Asya için satılıktır”, ”Fotoğraf makina objektifim Bank Asya  için satılıktır” biçiminde ilanlar bulundu.

Bu şekilde ilan vererek elde ettikleri paraları Bank Asya’ya yatıran 36 kişi tespit edildi. Tespitlerden sonra 36 kişinin yakalanması için operasyon başlatıldı. Operasyonun hedefindeki 36 kişiden 20’si yakalandı. Diğer kişilerin yakalanması için operasyonun sürdüğü bildirildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım