30 bin kişiyi mahveden çetenin lideri GBT'ye takıldı

Son Güncelleme: 26 Eylül 2017 Salı 07:05

İzmir ilinde, kar payı vaadi ile ortalama 30 bin kişinin mağdur edildiği iddia edilen şirketin aranan yöneticisi, yakalanıp tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, şüphelendikleri bir kişiyi durduran Karaburun Polis Merkezi Amirliği birimlerinin Genel Bilgi Taraması (GBT) yaptığı şüphelinin "Tacir veya şirket yöneticileriyle kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı" suçundan aranan Aptullah Ş. olduğu belirlendi.

Hakkında yakalama kararı bulunan zanlının, "Epitelyum İnternet Reklamcılığı" olarak bilinen ve kar payı vaadi ile Türkiye genelinde yaklaşık 30 bin civarında kişinin mağdur edildiği belirtilen şirketin yöneticisi olduğu iddia edildi.

Karaburun Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla gözaltına alınan şüpheli, Eskişehir 2. Sulh Ceza Hakimliğince yapılan telekonferans sistemiyle sorgulamasından sonra tutuklandı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım