3. kez alkollü yakalanan adamın pişkin halleri

  • 2141
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 20 Aralık 2017 Çarşamba 13:43

Konya ilinde polisle yaşanan kovalamaca esnasında yola barikat kuran polis aracına çarpan ve 3. kez alkollü yakalandığı anlaşılan sürücünün, "Vatan haini miyiz, ben de askerlik yaptım" diyerek kendini savunması herkesi şaşırttı.

Olay, saat 02.00 sularında merkez Karatay ilçesi Akabe Mahallesi Adana Çevre Yolu Caddesi Adliye kavşağında gerçekleşti. Alınan bilgilere göre, bölgede devriye gezen polis ekipleri, Piri Esat Caddesi'nde durumundan şüphelendiği 42 HY 508 plakalı hafif ticari aracı durdurmak için 'dur' ihtarında bulundu. Sürücünün dur ihtarına uymayıp kaçmaya başlaması üzerine kovalamaca başladı.

Polis ile sürücü arasında gerçekleşen kovalamaca Kerimler Caddesi, Çimenlik Caddesi ve Akabe Mahallesi'ndeki çeşitli sokaklarda devam etti. Kaçan aracı durdurmak için çok sayıda polis ekibi de bölgeye gönderildi. Kaçan sürücü, kendisini durdurmak için yola barikat kuran polis aracına çarptıktan sonra kaçışını sürdürdü. Yaklaşık yarım saat süren kovalamacanın ardından araç, polislerin kurduğu barikatla Adana Çevre Yolu Caddesi Adliye kavşağında durduruldu.

ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

Araçtan indirilip etkisiz hale getirilen sürücü 28 yaşındaki Gökhan G.'nin üzerinde ve araçta arama yapıldı. Bu sırada alkolü ölçülmek istenen ve polise güçlük çıkaran sürücü Gökhan G.'nin "Vatan haini miyiz, ben de askerlik yaptım" demesi dikkat çekti. Güçlükle yapılan alkol ölçümünde sürücü Gökhan G.'nin 200 promil alkollü olduğu belirlendi. Üçüncü kez alkollü araç kullanmaktan yakalanan sürücüye, hız ihlali, kırmızı ışıkta geçmek, alkollü araç kullanmak, dur ihtarına uymamak, trafiği tehlikeye düşürmek ve maddi hasarlı kazaya karışmaktan 5 bin 700 lira idari para cezası kesilirken, araç da trafikten men edildi. Sürücü Gökhan G., işlemlerin ardından ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım