21 ilde FETÖ'ye çok büyük operasyon: 129 gözaltı

Son Güncelleme: 25 Ocak 2018 Perşembe 11:19

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Ankara merkezli 21 şehirde FETÖ ile iltisaklı olduğu gerekçesi ile kanun hükmünde kararnameyle (KHK) meslekten ihraç edilen 129 eski emniyet personeli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Edinilen bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü birimleri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında gözaltı kararı verilen ve FETÖ ile irtibatları belirlenen 129 eski emniyet mensubunun yakalanması için harekete geçti. Ekiplerin 21 ilde sabah erken saatlerde gerçekleştirdiği eş zamanlı operasyonlarda 60 şüpheli gözaltına alındı.

Haklarında gözaltı kararı verilen şüphelilerden 1'inin birinci sınıf emniyet müdürü, 9'unun dördüncü sınıf emniyet müdürü, 6'sının emniyet amiri, 4'ünün başkomiser, 11'inin komiser, 28'inin komiser yardımcısı, 6 baş polis memuru, 64'ünün ise polis memuru olarak görev yaparken KHK ile emniyet teşkilatından ihraç edildikleri öğrenildi.

Zanlıların, terör örgütünün iletişim uygulaması ByLock'u kullandıkları belirlendi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım