17 kişi Rodos'a kaçtı 5'i öğretmen

Son Güncelleme: 02 Ağustos 2017 Çarşamba 16:22

Rodos adasına kaçan ve FETÖ üyesi oldukları düşünülen 10’u erkek, 3’ü kadın, 4’ü de çocuk 17 TC vatandaşı,  Yunan yetkili mercilerinden iltica talebinde bulundular.

Alınan bilgilere göre, Rodos’a kaçanlar arasında sendika lideri bir Türk vatandaşı da var. Adanın merkezinden 72 km uzaklıktaki kayalık Glifada sahilinde, yakındaki Sianna köyü sakinlerinin ihbarı üzerine yakalanan 17 TC vatandaşından 5’inin öğretmen olduğu ifade edildi.

Rodos Emniyet Müdürlüğü’nün nezarethanesinde tutulan TC vatandaşları, Yunanistan’a yasadışı giriş yapmak suçu ile savcılığa gönderilecekler. Ayrıca, iltica başvuruları ile ilgili süreç de başlatılacak.

15 Temmuz darbesinin ardından Ege adaları ve Meriç bölgesinden Yunanistan’a kaçan FETÖ’cü sayısı 450 - 500 olarak tahmin ediliyor. Yunanistan, darbeden 1 gün sonra askeri bir helikopter ile Dedeğaç (Aleksandrupoli) şehrine kaçan 8 darbeci subayı Türkiye’ye iade etmemişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım