14 ilde FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon

Son Güncelleme: 02 Ağustos 2017 Çarşamba 21:18

Kocaeli merkezli 14 şehirde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma çerçevesinde, içlerinde meslekten ihraç edilenlerin de olduğu 31 askeri personel gözaltına alındı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yaptığı yazılı açıklamaya göre, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki (TSK) oluşumuna yönelik soruşturmalar çerçevesinde, 3'ü meslekten ihraç edilmiş, 30'u aktif TSK çalışanı 33 zanlı ile alakalı "silahlı terör örgütü üyesi ve yöneticisi olmak" suçlarından yakalama kararı verildi.

Kocaeli, İstanbul, Ankara, İzmir, Kayseri, Bartın, Muğla, Balıkesir, Zonguldak, Muş, Batman, Elazığ, Giresun ve Eskişehir'de yapılan eş zamanlı operasyonlarda, 1 üsteğmen, 1 teğmen, 27 astsubay ve 2 askeri öğrenci gözaltına alındı.

Kaçak olan 2 şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım