10 Kasım'ı hedefleyen 220 DEAŞ zanlısı gözaltına alındı!

  • 1647
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 10 Kasım 2017 Cuma 14:54

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi tarafından, dün DEAŞ'a yönelik yapılan operasyonun detayları meydana çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi tarafından, dün DEAŞ'a yönelik yapılan operasyonun detayları meydana çıktı. Suriye'de barınamayan ortalama 800 DEAŞ üyesinin kaçak yollardan Türkiye'ye girdiği ve 10 Kasım törenlerine yönelik saldırı istihbaratı üzerine operasyon için düğmeye basıldığı ifade edildi. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi birimleri, dün sabaha karşı Ankara'nın değişik ilçelerinde, 250 adrese baskın yaptı. İki gündür devam eden soruşturma kapsamında şimdiye kadar haklarında yakalama kararı bulunan 245 kişiden 220 şüpheli gözaltına alınarak Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

5 EV DAHA EVVEL BOŞALTILMIŞ

Operasyondan önce, Suriye'den 800'e yakın DEAŞ'lının Türkiye'ye sızdığı yönünde istihbarat bulunduğu, bunun üzerine Ankara'da sıkı güvenlik önlemleri alınıp örgütle bağlantısı olabilecek kişilerin takip edildiği belirtildi. Savcılık kaynaklarından alınan bilgiye göre, 10 Kasım törenleri sırasında IŞİD tarafından saldırı yapılacağı ihbarı üzerine operasyon için düğmeye basıldı. Yüzde 80'ni Suriye uyruklu 220 kişinin gözaltına alındığı operasyonlarda, çok sayıda dijital materyal ve örgütsel döküman ele geçirildi. Operasyonlarda herhangi bir patlayıcı maddenin bulunamadığı belirtilirken, örgütün hücre evi olarak kullandığı 5 evi baskın öncesi boşalttığı ortaya çıktı.

Gözaltına alınan kişilerin emniyetteki sorguları devam ediyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım