Şeyma Subaşı'na hakaret operasyonunda 2. dalga! şok detaylar...

  • 2766
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 14 Kasım 2017 Salı 10:58

Şeyma Subaşı ile alakalı montajlı videolar yaydıkları, Instagram paylaşımlarına hakaret içerikli yorumlar yazdıkları tespit edilen gruba operasyon yapıldı. Şok eden ayrıntılar meydana çıkıyor.

Polisin “çete” olarak tanımladığı grubun lideri ile beraber 30 kişi gözaltına alındı.

Sosyal medyadaki paylaşımları ile dikkat çeken Şeyma Subaşı, hakaret ve küfür dolu yorum yapan hesaplar ile alakalı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na geçtiğimiz sene şikâyette bulundu. Bunun üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Arge Bilgi İşlem Büro Amirliği 9 Aralık 2016'da çalışma başlattı.

INTERPOL ARAMASI...

İncelemelerde, bahsi geçen yorumları ve montajlı görüntüleri paylaşan hesapların sahte olduğu ortaya çıktı. Bu hesapları kullanan 38 yaşındaki Yeşim N. İstanbul Ulus'ta, 37 yaşındaki İlknur R. ise Mersin ilinde gözaltına alındı. Yeşim N. ve İlknur R.'nin yaptıklarını itiraf ettiği iddia ediliyor.

Diğer şüpheli Cansın K. hakkında ise yurtdışında yaşadığı için İnterpol'den aranma kararı çıkarıldı.

Operasyondan 3 ay sonra Şeyma Subaşı benzer hesaplardan iftira ve hakaretlerin devam ettiğini polise bildirdi. Soruşturma daha da genişletildi. "Millimetres" isimli hesabı yönetenlerden biri olduğu ifade edilen Yazgülü T., 24 Ekim'de Bartın ilinde gözaltına alındı. Tüm dijital cihazlara el konuldu.

DM'DEN YAZIŞMALAR ÇIKTI...

Polis, Yeşim N. ve İlknur R.'nin Şeyma Subaşı hakkında asılsız iddia çıkarmak için işbirliği yaptığını meydana çıkardı. Bu 3 isim ile irtibattaki 15 kişi tüm iletişim ağını itiraf ettiler.

Buna göre Yeşim N. grubun lideriydi ve görevlendirmeleri o yapıyordu.

Polisin şüphelilerin DM (direkt mesaj) kutularında Subaşı'nın yer aldığı videolarda ses montajı yaparak sosyal medyada olumsuz algı yaratmak için yazışmalar belirlediği öne sürüldü. Olay ile alakalı 30 kişi gözaltına alındı.

ŞEYMA SUBAŞI'DAN AÇIKLAMA

Şeyma Subaşı kendisine sosyal medya hesaplarından hakaret ettiği iddiası ile 3 kadının gözaltına alınmasından sonra açıklama yaptı. “Aylardır her türlü pisliği yaptınız sustum bekledim...' diyen Ilıcalı sosyal medyadan

‘Beni ve ailemi akıllarınca karalamaya çalışanlar... Aylardır her türlü çirkinliği yaptınız, kötülük adına her şeyi denediniz, içinizin pisliğini yaymaya çalıştınız... Sadece sustum bekledim... Beni ve ailemi karalamak için yaptığınız bütün kötülükler şimdi ayağınıza dolandı, ne kadar çirkinleştiğiniz ortaya çıktı... İnsan iftira atmak için montaj yapacak kadar nasıl çirkinleşebilir? Küçücük kızıma hakaret edecek kadar nasıl iğrençleşebilir? Yazıklar olsun size ve sosyal medyayı hakaret ve kötülük için kullanan sizin gibilere. Allah herkesi sizin gibi hasta insanlardan korusun.’ mesajını paylaştı

OLAYIN GEÇMİŞİ

İstanbul Cumhuriyet Savcılığının açtığı bir soruşturma üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı birimler 9 Aralık 2016 tarihinden itibaren sosyal medya hesapları yoluyla Şeyma Subaşı’na hakaret eden kişileri yakalamak için operasyon başlattı.

Arge Bilgi İşlem Büro Amirliği Bilişim Suçları Bürosu’nca yapılan operasyonda 38 yaşındaki  Yeşim N. İstanbul’da, 37 yaşındaki İlknur R. ise Mersin’de gözaltına alındı. Şüphelilerin gözaltı işlemleri esnasında Yeşim N.’nin suç delillerini yok etmek için kullandığı tablet bilgisayarı kırmaya çalıştığı ancak başarılı olamadan yakalandığı belirtildi. Bu operasyonun şüphelilerinden Canan K.’nın ise bir süre önce yurt dışına çıktığı ve yakalanması için interpol aracılığı ile işlemlerin sürdüğü öğrenildi.

İKİNCİ DALGA OPERASYON YAPILDI

Bu operasyonların tamamlanmasından sonra Şeyma Subaşı’nın hakaretlerin devam ettiği yönündeki ikinci şikayeti üzerine tekrar harekete geçen polis ekiplerinin bu kez Yazgülü T.’yi de aynı suçlamayla gözaltına aldıkları öğrenildi. Avcılar’da yakalanan şüphelinin bilgisayarında yapılan incelemede Şeyma Subaşı'na hakaret ettiği yönünde dijital deliller bulunduğu öğrenildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım