Ankara'da yüksek rütbeli 16 subay için FETÖ gözaltısı

Son Güncelleme: 22 Aralık 2017 Cuma 12:35

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara merkezli 9 şehirde FETÖ'nün Jandarma Genel Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına karşı 16 muvazzaf subay hakkında gözaltı kararı verildiğini beyan etti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yaptığı yazılı açıklamada,

"FETÖ/PDY'nin Jandarma Genel Komutanlığına yönelik mahrem yapılanmasına ilişkin yapılan soruşturma kapsamında Ankara merkezli 9 ilde eş zamanlı operasyon ile 16 muvazzaf subay (7 albay, 9 yarbay) hakkında gözaltı işlemlerine başlanılmıştır" denildi

44 ÖĞRETMEN İÇİN GÖZALTI KARARI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ayrıca KHK ile kapatılan FETÖ okullarında görev yapan ve FETÖ ile münasebetleri belirlenen 44 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildiğini açıkladı. Yapılan yazılı açıklamada,

"KHK ile kapatılan FETÖ okullarında görev yapan ve FETÖ ile irtibatları tespit edilen 44 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltı kararı verilen FETÖ şüphelilerinin işlemleri devam etmektedir" denildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım