70 muvazzaf askere FETÖ'den yakalama emri!

Son Güncelleme: 10 Ekim 2017 Salı 09:44

Konya ili merkezli 7 kentte FETÖ'ye karşı yapılan operasyonda, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan 70 muvazzaf asker ile alakalı yakalama kararı çıkarıldı. Bu isimler için bu sabah eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca darbe girişiminden sonra FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturma başlatıldı. Soruşturma çerçevesinde Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından daha önceden gözaltına alınan zanlıların ifadeleri ve yapılan çalışmalar sonucunda örgütün, Türk Hava Kuvvetleri’nde görevli 62, Deniz Kuvvetleri’nde görevli 4, Kara Kuvvetleri’nde görevli 2, Jandarma Genel Komutanlığı’nda 2 olmak üzere; 2 albay, 7 yüzbaşı, 36 üsteğmen, 3 teğmen ve 22’si astsubay toplam 70 kişi hakkında yakalama kararı verildi.

Bu karar üzerine bugün Konya merkezli aralarında İstanbul, Ankara, İzmir, Kayseri, Eskişehir ve Yalova’nın da bulunduğu 7 şehirde eşzamanlı operasyon yapıldı.

Gözaltına alınan zanlların içerisinde pilotların da bulunduğu ifade edildi. Zanlıların ev ve işyerlerinde aramalar yapılırken, operasyonun devam ettiği dile getirildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım